آموزش نصب و فعال سازی ssl رایگان در سی پنل

یکی از آموزش های که بیشتر وب مستران به دنبال آن هستند آموزش نصب ssl رایگان می باشد ما در اموزش به شما کاربران آموزش میدیم که از یک سایتی که ssl رایگان ارائه میدهد چگونه داخل هاست سی پنل خود نصب کنید و سایت شما با https:// در دسترس کاربران باشد تا اطلاعات خودشونو در محیطی کاملا امن و کدگذاری شده رد و بدل کنند.

نصب ssl رایگان بر روی هاست چه مزایا و معایبی دارد؟

همونطوری که در بالا اشاره شد بزرگ‌ترین مزیت استفاده از SSL اینه که شما میتونید تا داده‌ها و اطلاعاتی که بین کاربران و سایت رد و بدل میشوند را به صورت کدگذاری شده رد و بدل کنید،
بنابراین امکان استراق سمع و چک کردن این داده‌ها و رمزگشایی اونها هنگام استفاده از SSL برای سایرین فراهم نخواهد شد و کاربران میتونند تا با اطمینان بیشتر در وبسایت شما مشغول به فعالیت کردن باشند.
از سوی دیگر استفاده از SSL میتونه تا تاثیر به‌سزایی در بهینه سازی سایت نزد موتورهای جستجو همچون گوگل داشته باشد.
طبق خبری که گوگل در حدود سه سال پیش داشت رسما اعلام کرد برای سایت‌هایی که یک محیط امن برای کاربران خودشون ایجاد کرده باشند و به عبارتی از پروتکل امن https:// استفاده کرده باشند امتیاز بیشتری قائل خواهد شد که میتونید با مراجعه به صفحه HTTPS as a ranking signal جزییات این خبر را مشاهده کنید.
اما در مقابل SSL معایبی نیز دارد که بیشتر گریبان گیر کاربران فارسی زبان که در داخل کشور هستیم را شامل میشوند که به دلیل عدم کارکرد صحیح و پشتیبانی ISP ها از پروتکل امن SSL با کندی سرعت و لود سایت‌هایی که از https:// استفاده کرده‌اند مواجه خواهیم شد.
بنابراین در انتخاب اینکه از پروتکل امن SSL استفاده کنیم یا نه باید کاملا محتاط بود. اما در طول گذشت زمان این مشکلات تا حدودی کمتر شده‌اند و به نسبت قبل دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نیستیم اما گاها پیش می‌آید که این مشکلات خود را نشان داده و باعث ایجاد دردسر تا مدت زمانی میشوند.
این نکته را فراموش نکنید که چنین مشکلی صرفا در ISP های مخابراتی ایران رخ میدهد، بنابراین وقتی با کندی سرعت هنگام استفاده از SSL مواجه میشوید به این معنی نیست که برای موتورهای جستجو هم سرعت کند خواهد بود،
پس عملا از این منظر به سئو و بهینه سازی سایت ما لطمه‌ای وارد نخواهد شد.

آموزش نصب رایگان SSL در هاست سی پنل

حال اگر SSL خود را تهیه کرده‌اید برای نصب رایگان SSL در هاست cpanel لازم است تا وارد هاست خود شوید. در اینجا ما آموزش نصب رایگان SSL در هاست cpanel را تهیه کرده‌ایم بنابراین آدرس سایت خود را وارد کرده و سپس از ۲۰۸۲: که در مقابل آدرس دامنه خود وارد میکنید به آدرس صفحه ورود به cpanel مراجعه کنید تا وارد هاست سی پنل خود شوید، به عبارت دیگه آدرستون رو به صورت site.com:2082 وارد کنید و به جای site نام دامنه خود را قرار دهید. پس از مراجعه به این آدرس با صفحه زیر رو‌به‌رو خواهید شد، نام کاربری و رمز خود را وارد کرده و سپس با کلیک روی دکمه Log in وارد هاست خود شوید، در صورتی که هنوز نتوانسته اید وارد هاست سی پنل خود شوید،

توجه : اگر sll رایگان را تهیه نکردید ما به شما این سایت را پیشنهاد میکنید

 

آموزش کار با این سایت ابتدا وارد سایت می شوید

دانلود فیلم آموزش گرفت ssl رایگان

در لینک بالا آموزش گرفتن ssl رایگان توسط سایت گفته شده می باشد

اگر ssl رایگان را نصب کردید و سایت شما هنوز صبر نشده نگران نباشد

اگر وردپرس هست وارد پیشخوان شده و ادرس سایت خود را به https تغییر دهید

سپس نصب افزونه Really Simple SSL


 


Rate this post